محل تبلیغات شما

راه‌هایی برای بهبود نمره شما با استفاده از برخی استراتژی‌های اساسی در بخش رایتینگ تافل وجود دارد. در این مطلب این روش ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. بعضی از این روش ها احتمالا شما را شگفت‌زده خواهند کرد چون ممکن است با چیزی که مدرس انگلیسی به شما آموزش داده تفاوت داشته باشد. اما مطمئن باشید روش های ذکر شده درتقویت رایتینگ تافل موثر خواهد بود.

 

۱.  برای تقویت رایتینگ تافل نوشتن در زمان مشخص را تمرین کنید.

آماده‌ سازی یک مقاله برای کلاس انگلیسی با نوشتن در روز آزمون تافل کاملا متفاوت هستند. برای نوشتن یک مقاله برای کلاس، شما زمان زیادی دارید تا ایده‌های خود را تنظیم کنید و آن‌ها را به دقت بنویسید.

اما زمانی که یک تایمر در کار است، همه چیز تغییر می‌کند. شما باید سریع فکر کنید، سریع بنویسید و سریع نوشته خود را اصلاح کنید. شما باید این را تمرین کنید، به خصوص اگر در تایپ روی صفحه‌کلید کامپیوتر ماهر نیستید. یک موضوع انتخاب کرده و یک تایمر را برای سی دقیقه تنظیم کنید. سعی کنید کل ۳۰ دقیقه را بدون توقف بنویسید.

زمانی که تایمر به پایان رسید، نوشته تان را به دقت بخوانید تا ببینید چگونه عمل کرده اید؟ دستور زبانتان چگونه بوده است؟ چند جمله را می توانید بنویسید؟

این کار را چندین بار در هفته انجام دهید. خیلی از تمرین ها برای تقویت رایتینگ تافل می‌توانند به شما کمک کنند. با تمرین، شما می‌توانید در مورد ایده‌ها سریع‌تر فکر کنید و پاسخ های خود را به سرعت تایپ کنید.

 

تقویت رایتینگ تافل

تقویت رایتینگ تافل

 

۲. به کیفیت فکر کنید، نه کمیت!

پاسخ‌های خوب و کوتاه‌ برای کسب نمره بهتر هستند. بسیاری از پاسخ‌ها که نمرات ۴ یا ۵ دریافت می‌کنند فقط یک بند طول دارند. از سوی دیگر، بسیاری از پاسخ‌های طولانی فقط ۲ یا ۳ نمره دریافت می‌کنند. اگر از زبان مشخص و واضح استفاده کنید، می‌توانید تمام دلایل و جزئیات را در یک پاراگراف بیان کنید. این کار تصحیح کننده شما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

اگر پاسخ خیلی طولانی باشد، شما دچار عجله و اضطراب خواهید شد و قادر نخواهید بود دستور زبان و دایره لغات خود را چک کنید. همچنین ممکن است بخش هایی را تکرار کرده و یا ویژگی‌های نامربوط را در ذکر کنید. البته، پاسخ خود را آنقدر کوتاه نکنید که نتوانید توانایی خود برای ایجاد یک بحث خوب نشان دهید.

 

مرتبط بخوانید: با بهترین کلاس تافل آشنا شوید!

 

۳. برخی الگوهای پایه جملات را یاد بگیرید تا بتوانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

تصحیح کننده تافل به توانایی شما برای ایجاد انواع مختلف جملات نگاه می‌کنند. جملات خود را با استفاده از ربط دهنده هایی مانند but”،  ” however و”although ”  بنویسید. برای تقویت رایتینگ تافل نوشتن جملات را تمرین کنید و از آن‌ها در پاسخ دادن به سوالات آزمون استفاده کنید. اگر تنها از جملات کوتاه و ساده استفاده کنید، پاسخ شما نمره بالایی دریافت نخواهد کرد. نیازی نیست که یک متخصص دستور زبان باشید، اما باید تنوع را نشان دهید.

 

۴. موضوعات رایج تافل را برای تقویت رایتینگ تافل یاد بگیرید.

شما در روز آزمون نمی توانید موضوعی را به دلخواه انتخاب کنید. موضوع کاملا غیرمنتظره خواهد بود. با این حال، سرویس‌های تست آموزشی (ETS) موضوعات نمونه را در وب سایت خود منتشر می‌کند. اگر این موارد را تمرین کنید، می‌توانید آمادگی بیشتری داشته باشید.

برای تقویت رایتینگ تافل به دنبال کلمات کلیدی بگردید که بارها و بارها در تافل تکرار می‌شوند، مانند”prefer”  یا oppose”، و اطمینان حاصل کنید که شما معانی آن‌ها را درک می‌کنید و نحوه پاسخ به این نوع سوالات را می دانید.

 

تقویت رایتینگ تافل

تقویت رایتینگ تافل

 

۵. یک نظر داشته باشید!

نگویید که شما نظری ندارید. این یک مقاله استدلالی است. در بسیاری از فرهنگ‌ها، مردم نظرات خود را مستقیما بیان نمی‌کنند – اما باید این کار را در مقاله تافل انجام دهید.

اگر برای شما سخت است که یک نظر داشته باشید و آن را بیان کنید، تمرین کنید. زمانی که چیزی می‌خوانید یا به چیزی گوش می‌دهید، فکر کنید: ” آیا من موافق یا مخالف هستم؟ آیا از این تصمیم حمایت یا مخالفت می‌کنم؟

با سایر زبان آموزان درباره وقایع روزانه بحث کنید. صحبت کردن در مورد نظرات شما باعث می‌شود که نوشتن در مورد آن‌ها آسان‌تر شود. در روز آزمون، قسمتی را که می توانید در مورد آن خوب بحث کنید را انتخاب کنید، حتی اگر نظر واقعی شما نباشد. اگر در مورد موضوع تافل نظری ندارید، یکی از آن‌ها را اختراع کنید!

 

۶. برای تقویت رایتینگ تافل از طوفان فکری استفاده کنید.

بهتر است قبل از این که شروع به نوشتن پاسخ سوالات رایتینگ کنید، یک برنامه ریزی کوچک داشته باشید. فورا شروع به نوشتن نکنید.

 در مدت ۱ تا ۳ دقیقه تصمیم بگیرید می خواهید درباره چه چیزی بنویسید و به چند دلیل و مثال‌ فکر کنید. معمولا باید دو آرگومان متضاد را انتخاب کنید. این برای ایجاد طوفان فکری در هر دو سمت موضوع مفید است تا ببینید برای کدام یک از سمت ها بیش‌ترین دلایل و جزئیات را دارید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین برگزار کننده آزمون تافل کجاست؟

 

۷. یک نتیجه گیری برای مقاله خود بنویسید.

این اولین چیزی است که تصحیح کننده شما آن را می‌بیند، بنابراین باید یک جمله واضح و درست از لحاظ گرامری داشته باشید که ایده اصلی پاسخ شما را بیان می‌کند. شما به یک پاراگراف مقدماتی نیاز ندارید، اما باید قطعا یک نتیجه گیری بنویسید. می توانید از عنوان موضوع برای بیان این قسمت استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر سوال اینگونه است که: ” In some countries, teenagers have jobs while they are still students. Do you think this is a good idea ” می‌توان اینگونه نوشت که I think it’s a  good idea for teenagers to have jobs while they are still students”یا”.I don’t think it’s a good idea for teenagers to have jobs while they are still students”.

به آسانی می توانید کلمات را از سوال اقتباس کنید و نظر خود را بیان کنید. ادامه مقاله تان بر اساس این جمله ساخته خواهد شد که به شدت و به وضوح نظر شما را در مورد موضوع بیان می‌کند.

 

تقویت رایتینگ تافل

تقویت رایتینگ تافل

 

۸. دلایل و جزئیات خاصی ارائه دهید.

هر یک از موضوعات به دنبال دلایل و جزئیات خاص هستند. یکی از دلایلی که یک پاسخ نمره بالاتر یا پایین‌تر را دریافت می‌کند به دلیل تعداد دلایل و مثال‌هایی است که آن‌ها می‌توانند ارایه دهند.

برای رسیدن به بالاترین امتیازات، شما به سه دلیل مختلف و خوب به همراه جزئیات خاص نیاز خواهید داشت. زمانی که شما در منزل وقت خود را صرف تقویت رایتینگ تافل می‌کنید، حتما این موضوع را در نظر داشته باشید.

بسیاری از زبان آموزان در مورد مثال‌های خاص دچار مشکل شده‌اند، اما این بخش مهمی از رایتینگ خوب است. همچنین می‌توانید از طوفان فکری و یا برنامه‌ریزی استفاده کنید تا یک پاسخ کامل را بنویسید. شما نباید از آمار استفاده کنید چون شما نمی‌توانید در طی امتحان تحقیق کنید. به جای آن از تجربیات یا واقعیات و از دانش عمومی خود برای پشتیبانی از اظهارات خود استفاده کنید.

 

۹. در مورد موضوع صحبت کنید.

متاسفانه، شما نمی‌توانید موضوع خود را انتخاب یا تغییر دهید. تنها در مورد موضوعی بنویسید که در امتحان به شما داده شده‌است.

برخی از زبان آموزان مقالات را قبل از آزمون تافل به یاد می سپرند و به جای نوشتن از خودشان از آن‌ها استفاده می کنند. بنابراین، یکی از پایین‌ترین نمرات زبان آموزان، به علت نادیده گرفتن موضوع اصلی است. نوشتن در مورد یک موضوع متفاوت راهی آسان برای کسب نمره کم است.

 تمرین و تقویت رایتینگ تافل بسیار مفیدتر و موثرتر از حفظ یک مقاله است. اگر کلمات ناآشنا در موضوع وجود داشته باشند، از متن استفاده کنید تا معانی آن‌ها را حدس بزنید. بهتر است سعی کنید درباره موضوعی که به شما داده شده‌است، بنویسید. عباراتی را ذکر نکنید که به موضوع اصلی مرتبط نمی‌شوند، این جملات بی‌ربط نمره شما را پایین خواهند برد.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس تافل در تهران کجاست؟

 

۱۰. اگر زمان دارید پاسخ خود را ویرایش کنید.

حتی افراد بومی اشتباهات کوچکی در نوشته‌های خود مرتکب می‌شوند، اما اگر ما دوباره مقالات خود را بخوانیم، می‌توانیم اشتباهات خود را پیدا کنیم. سعی کنید از ۱ تا ۳ دقیقه آخر برای اصلاح اشتباهات خود استفاده کنید. البته، هر چه دستور زبان بیشتر یاد بگیرید، اشتباهات کمتری در نوشتن خواهید داشت. اما هر کسی می‌تواند اشتباهات کوچکی در تایپ کردن مرتکب شود که امتیاز را پایین می‌آورد.

خاطره نوار کاست و مبصر کلاس

طنز: ماجرای خروس، شیر و روباه

پیشنهاد احمدی‌نژاد برای برگزاری رفراندوم اقتصادی

یک ,رایتینگ ,استفاده ,تافل ,موضوع ,مورد ,خود را ,در مورد ,استفاده کنید ,را در ,داشته باشید , مرتبط بخوانید  بهترین

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها